Porcja ruchu w twoim domu

Dzięki licznym kampaniom medialnym i działaniom lekarzy coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest codzienny ruch w profilaktyce zdrowia. Niestety nie każdego stać na wykupienie sobie karnetu na siłownię, nie każdy ma też tyle czasu, by dojeżdżać przez zakorkowane miasto do klubu fitness. Na szczęście nikt nie powiedział, że ruszać można się tylko zamkniętym w czterech ścianach siłowni. Z powodzeniem można uprawiać różne dyscypliny sportu w domu, takie jak na przykład:

  • jogę
  • pilates
  • trening funkcjonalny
  • rozciąganie i mobility
  • trening siłowy.

Niezależnie od tego, jakim sportem planuje zająć się dana osoba, mata do jogi ze strony www.marbo-sport.pl może okazać się jej najlepszym przyjacielem. Ze względu na swoją przyczepność oraz wytrzymałość przyda się ona każdemu, kto pragnie wykonać jakiś trening, a niekoniecznie identyfikuje się jako jogin czy joginka. Mata do jogi świetnie sprawdza się zarówno przy asanach, czyli wykorzystywanych w praktyce jogi różnorodnych pozycjach, jak i przy ćwiczeniach na mięśnie ramion, brzucha oraz pośladków.

Kluczowe elementy

Planując zakup maty, warto zwrócić uwagę na to, by mata do jogi posiadała kilka istotnych elementów. Powinna ona przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania ćwiczeń, dlatego w żadnym wypadku nie może się ślizgać po podłodze, gdyż może grozić to urazem bądź kontuzją. Po drugie, podczas poszukiwań idealnego produktu należy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana dana mata do jogi. Niektóre materiały wykorzystywane do wytwarzania mat gorszej jakości mogą wywoływać pewne reakcje alergiczne na skórze, co jest wysoce niepożądane, ponieważ znacząco wpływa na komfort ćwiczeń i przyjemność z treningu. Dobra mata do jogi nie powinna zawierać żadnych barwników rakotwórczych. Jak jednak sprawdzić, czy dany produkt rzeczywiście jest bezpieczny? Producenci, którzy chcą pokazać klientom, że ich artykuły przeszły najbardziej restrykcyjne testy jakości, posługują się certyfikatem Oeko-Tex. Każda mata do jogi, która posiada ten znacznik, jest w pełni bezpieczna.

Różnorodność produktu

Najpopularniejsze maty do jogi są wykonane z PCV, na rynku istnieje jednak wiele innych odmian tego produktu. Ostatnio coraz bardziej popularna staje się mata do jogi z kauczuku, którą cechuje bardzo duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Mata tego rodzaju jest jednak dużo cięższa od podobnych produktów. Dużo osób decyduje się również na zakup maty do jogi z korka, ponieważ są one ekologiczne i przyjazne środowisku.

Ludzie zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com